Nasıl Çalışır

KanTalebi Nasıl Çalışır

Nasıl Çalışır

Posted By admin

Uygulamamız kan vermeye gönüllü olup uygulamamızı telefonuna kuran bireyler ile ihtiyaç sahiplerine aracılık etmek amacı ile yapılmıştır.

Gönüllü olan kullanıcılar uygulamamızı AppStore veya Android Market ten indirerek kendileri ile ilgili bilgileri doldururlar. Bu bilgiler serverde kayıtlı olarak tutulur ve bırakılan bilgiler ışığında gönüllü birey ile aynı ilde ve aynı kan grubunda olan ihtiyaç sahibinden haberdar edilir. Gönüllümüz kendisine mesaj olarak iletilen bu talebi uygun olması halinde (sağlık durumu uygun olması ve kan vermeye mahsur bir durumu olmaması ) mesaj içeriğindeki irtibat numarası ile iletişime geçerek kanın verileceği merkeze gider ve kan transfüzyonu yapılır.

Bizler sadece aracıyız ve bu hizmeti ÜCRETSİZ yerine getirmekteyiz. Gönüllü olup bilgilerini bırakanlarında insanlık namına bu uygulamayı kullanmasını ve herhangi bir maddi beklentide olmamasını umuyoruz. Kan ihtiyacı olanların ve kendi gönüllü katılanların bu uygulamanın yararlarını gördüğünde çevresindeki herkesi uygulamamızı kullanmaya teşvik etmesini diliyoruz. Her yeni üye yeni bir umut demektir.